Kursy dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy dzieci i młodzież Nowego Tomyśla i okolic na kursy języka angielskiego do naszej szkoły. Zajęcia trwają 45 minut i realizowane są w niewielkich grupach, w większości 2 razy w tygodniu.

Jak uczymy

Przede wszystkim mamy świadomość tego, że nauka języka jest to proces, który trwa parę lat, zatem musi być przyjemny. Na naszych kursach dla dzieci staramy się nauczyć ich jak najwięcej, ale bez stresujących testów i obciążających zadań domowych.

– Z najmłodszymi dzieciaczkami bawimy się i śpiewamy, utrwalając nowe umiejętności przemyślanymi powtórkami.

– Ze starszymi dziećmi pracujemy już trochę bardziej akademicko, ale najwięcej uwagi poświęcamy na rozwijaniu umiejętności komunikacji. Przecież o to nam chodzi, abyśmy umieli się dogadać.

– Nie omijamy tematu motywacji i rozmowy o tym po co się uczymy języka. Jest to ważne w nauczaniu dzieci, bo jak wiemy, chętnie robią to w czym widzą sens i frajdę.

Nauka mówienia i komunikacji jest w centrum naszej uwagi, ale nie tylko tego uczymy. Sukces w nauce języka osiągamy wtedy gdy będziemy rozwijać wszystkie umiejętności:

  • mówienia
  • pisania
  • czytania
  • słuchania

Ścieżka rozwoju kursanta

Czerpiąc z wieloletniego doświadczenia w nauczaniu dzieci od 3 roku życia, dzieci szkół podstawowych i młodzieży, opracowaliśmy ścieżkę rozwoju zdolności językowych na każdym etapie nauki:

– przedszkole – dzieci w wieku od 3 do 6 lat

– nauczanie początkowe: dzieci klas 1 – 3

– nauczanie szkolne dzieci klas 4 – 8

– starsza młodzież szkół ponadpodstawowych

Ścieżka kursu zawiera opis umiejętności komunikacyjnych i zagadnień gramatycznych, jakie dziecko pozna u nas na kursie. Dzięki temu nasi kursanci mają zapewniony stały rozwój umiejętności językowych, z roku na rok, a rodzic wie jakich efektów nauki się spodziewać.

Ścieżka edukacyjna rozwoju umiejętności językowych stworzona na potrzeby naszej szkoły to zestaw 7 tematów na rok dla każdego rocznika. Każdy temat zawiera pytania z zakresu danego tematu.

Uczniowie już od najmłodszych lat poznają konstrukcje językowe, aby w przyszłości nie mieć problemów z mową i pisaniem. Celem takiej ścieżki jest systematyczny rozwój ucznia, rok po roku, aby na końcu drogi w klasie 8 nie tylko swobodnie komunikował się po angielsku, ale również bez problemu napisał wszystkie sprawdziany i egzaminy.

Uczniowie już od najmłodszych lat poznają konstrukcje gramatyczne, poznają słownictwo tematyczne, ale także są zmotywowani do udzielania własnych odpowiedzi, jeśli czują się na siłach. Tematy są wybierane z 14 tematów podstawy programowej dla  uczniów klas podstawowych i nie powtarzają się co roku, aby uczniowie chętnie i z zainteresowaniem udzielali na nie odpowiedzi. Każdy rok to coraz trudniejsze zwroty i wyzwania dla uczniów, tak aby zapewnić uczniom systematyczny rozwój komunikacji.

Więcej szczegółów przedstawimy przed rozpoczęciem kursu.

Współpraca z National Geographic Learning

Współpracujemy z wydawnictwem National Geographic Learning, dzięki czemu lekcje wzbogacają wspaniałe filmy, zdjęcia i prawdziwe opowieści National Geographic, które mocno angażują uczniów w naukę i językową zabawę, jak również poszerzają wiedzę o dalekich zakątkach świata, inspirujących ludziach oraz zwyczajach dalekich kultur.

Nie tylko kursy

Zapisując dziecko do nas, otrzymujesz w cenie kursu udział w warsztatach w ciągu roku szkolnego oraz pierwszeństwo przy zapisach na półkolonie i inne wydarzenia, które organizujemy.

  • Warsztaty świąteczne
  • Wielka Impreza Halloween
  • Warsztaty na powitanie wiosny
  • Wielka Impreza na Zakończenie Roku Szkolnego

W tym roku wystartuje nowa inicjatywa: Speaking Club – czyli Klub Dyskusyjny – z inicjatywy i na prośbę uczniów jednej z naszych grup:)

Spotkania klubu będą odbywały się w terminach ustalonych na początku roku szkolnego. Celem spotkań jest możliwość wygadania się na dowolne tematy, której młodzież klas 4-8 nie ma na lekcji, bo zawsze słyszą, że rozmowy po lekcji a po lekcji wszyscy biegną dalej do swoich spraw, wiadomo. Rozmowy będą odbywały się po angielsku, spróbujemy szybko nauczyć dzieciaki podstawowych zwrotów niezbędnych do luźnych rozmów i cóż, będą próbować stawiać pierwsze śmiałe kroki w otwartych, nie sterowanych rozmowach z kolegami.

Oczywiście członkostwo w klubie będzie darmowe.

Zapisy

Główne zapisy do grup odbywają się w czerwcu kończącego się roku szkolnego. We wrześniu istnieje możliwość dopisania dziecka do grupy, jeśli jest wolne miejsce w danym roczniku.

Więcej szczegółów na temat programu zajęć i wydarzeń w szkole przedstawiamy na spotkaniach z rodzicami, lub zapraszamy do kontaktu: możesz do nas zadzwonić: – tel. 601 980 950, napisać kontakt@front-english.pl lub wypełnić formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.