Szkoła Językowa Front English Kursy dla dzieci i młodzieży

Kursy dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy na zajęcia, które mają na celu rozgadanie dzieci i młodzieży w języku angielskim.

Nasze kursy są idealne dla Was jeśli:

  • chcesz, aby Twoje dziecko uczyło się mówić,
  • obserwujesz, że Twoje dziecko uczy się w szkole głównie słówek i reguł gramatycznych, a nie ćwiczy języka w rozmowach.
  • chcesz, aby uczyło się języka w serdecznej, bezstresowej atmosferze.

Lekcje realizowane są w niewielkich grupach 4-6 osobowych, w większości trwają 45 minut i odbywają się 2 razy w tygodniu lub 55 minut raz w tygodniu.

Co uczymy, a czego nie uczymy.

Wychodzimy z założenia, że uczymy się języka aby używać go przede wszystkim w rozmowach. W szkołach jest na to mało przestrzeni.

W klasach liczących 24 dzieci łatwiej jest przeprowadzić ćwiczenia pisemne i gramatyczne, co więcej dużą uwagę przykłada się do realizacji programu nauczania, testowania i sprawdzania zadań domowych.

Z tego powodu staramy się nie dublować tego co uczy szkoła, ale uzupełniać ją w formie nauczania języka w rozmowach.

Dzieci nie piszą u nas tak dużo, gramatyki uczą się tyle, aby wzmocniła przekaz wypowiedzi i wspomogła młodzież w szkolnych testach, a główny nacisk na każdej lekcji kładziemy na komunikację, rozmowy, naukę słów i wyrażeń w zdaniach i kontekście.

A co ze sprawdzaniem wiedzy i zadaniami domowymi?

Przede wszystkim mamy świadomość tego, że nauka języka jest to proces, który trwa parę lat, zatem musi być przyjemny, aby trwał.

Dzieci szkolne mają wystarczająco dużo testów i zadań domowych, które przynoszą ze swoich szkół, więc na naszych kursach nie testujemy i nie zadajemy do domu. Dzięki temu nauka u nas jest bezstresowa.

Jak utrwalamy wiedzę bez zadań domowych?

Nasza metoda bazuje na powtórkach, bo to dzięki nim człowiek utrwala nową wiedzę i rozwija umiejętności najlepiej.

Nie ma innych magicznych metod na skróty Warunkiem postępów jest zatem obecność na lekcjach.

Więcej o tym, jak uczymy, opowiadamy na spotkaniach z rodzicami, które odbywają się corocznie na początku września.

Czy jedna metoda jest dobra dla wszystkich?

Oczywiście, że nie. Cel jest jeden, ale nasze metody nauczania dostosowujemy są do każdej grupy wiekowej osobno.

  • Z najmłodszymi dzieciaczkami bawimy się i śpiewamy, utrwalając nowe umiejętności przemyślanymi powtórkami. W formie zabaw poznają słówka i proste zdania.
  • Ze starszymi dziećmi pracujemy już trochę bardziej akademicko, ale najwięcej uwagi poświęcamy na rozwijaniu umiejętności komunikacji. Przecież o to nam chodzi, abyśmy umieli się dogadać. Oczywiście kto nie lubi się bawić? Zatem jest i na to miejsce na każdej lekcji
  • Nie omijamy tematu motywacji i rozmowy z młodzieżą o tym po co się uczymy języka. Jest to ważne w nauczaniu dzieci, bo jak wiemy, chętnie robią to w czym widzą sens i frajdę.

Nie tylko kursy

Zapisując dziecko do nas, otrzymujesz w cenie kursu udział w warsztatach w ciągu roku szkolnego oraz pierwszeństwo przy zapisach na półkolonie i inne wydarzenia, które organizujemy.

  • Wielka Impreza Halloween
  • Warsztaty świąteczne
  • Warsztaty na powitanie wiosny
  • Wielka Impreza na Zakończenie Roku Szkolnego

Speaking Club

W tym roku wystartuje nowa inicjatywa: Speaking Club – czyli Klub Dyskusyjny – z inicjatywy i na prośbę uczniów jednej z naszych grup:)

Spotkania klubu będą odbywały się w terminach ustalonych na początku roku szkolnego.

Celem spotkań jest możliwość wygadania się na dowolne tematy, której młodzież klas 4-8 nie ma na lekcji, bo zawsze słyszą, że rozmowy po lekcji a po lekcji wszyscy biegną dalej do swoich spraw, wiadomo.

Rozmowy będą odbywały się po angielsku, spróbujemy szybko nauczyć dzieciaki podstawowych zwrotów niezbędnych do luźnych rozmów i cóż, będą próbować stawiać pierwsze śmiałe kroki w otwartych, nie sterowanych rozmowach z kolegami.

Oczywiście członkostwo w klubie będzie darmowe dla naszych uczniów.

Współpraca z National Geographic Learning

Współpracujemy z wydawnictwem National Geographic Learning, dzięki czemu lekcje wzbogacają wspaniałe filmy, zdjęcia i prawdziwe opowieści National Geographic, które mocno angażują uczniów w naukę i językową zabawę, jak również poszerzają wiedzę o dalekich zakątkach świata, inspirujących ludziach oraz zwyczajach dalekich kultur.

Zapisy

Główne zapisy do grup odbywają się w czerwcu kończącego się roku szkolnego. We wrześniu istnieje możliwość dopisania dziecka do grupy, jeśli jest wolne miejsce w danym roczniku.

Więcej szczegółów na temat programu zajęć i wydarzeń w szkole przedstawiamy na spotkaniach z rodzicami, lub zapraszamy do kontaktu: możesz do nas zadzwonić: – tel. 601 980 950, napisać kontakt@front-english.pl lub wypełnić formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.